yurt dışınca cami yapan firma, cami inşaatı yapan firmalar cami yapan usta cami ustası yurt dışı camileri

Rusya’nın Çeçenistan bölgesinde Gehi ilçesinde yapılan cami 1200 m2 ve 1200 m2 revak bölümünden oluşmaktadır. 10000 kişinin ibadet edebileceği cami tip Osmanlı Cami mimarisine sahiptir. Dört  adet minaresi ile şehrin her tarafından gözükmektedir. Kaba inşaatı tarafımızdan yapılan cami 5 ayda bitirilmiştir.

Cami klasik Osmanlı tarzına göre inşa edilmiştir. Caminin merkez salonu devasa bir kubbe ile kaplıdır. Dört minarenin yüksekliği 62 metre yüksekliktedir ve bu da Rusya’nın güneyindeki en yüksek minarelerden biri yapmaktadır. Caminin iç ve dış duvarları mermerden, travertenden, iç kısmı ise beyaz mermerden yapılmıştır.

Cami, büyük bir parkın ortasında, Sunja Nehri‘nin pitoresk kıyısında yer alır ve caminin yanı sıra Rus İslam Üniversitesi, Kunta-Haji ve Çeçenistan Cumhuriyeti Müslümanları Manevi Yönetim’den oluşan bir İslami mimari kompleksin parçasıdır.

yurt dışında restorasyon yapan firma cami ustası.

Grozni, Kuzey Kafkasya’da bulunan Çeçenistan Cumhuriyeti’nin başkentidir. Sunja Nehri’nin kıyısında yer alır. Çeçenistan’ın başkenti, bölgenin en büyük şehirlerinden biridir ve nüfusu yaklaşık 300 bindir. Devrim öncesine ait çeşitli binalar ve birkaç Sovyet Anıtı’nın bulunduğu Grozni’nin çehresi, son 10 yılda tamamen yenilendi.

yurt dışında cami yapan firma cami ustası Çeçenistanda yapılan bir cami, Yurt dışında cami yapan firma,cami ustası, cami yapan firma, kubbe , kubba ustası. cami restore yapan firma yurt dışında

cami ustası yurt dışında restorasyon yapan firma cami ustası.cami inşaatı yapan firmalar cami yapan usta cami ustası yurt dışı camileri Çeçenistanda yapılan bir cami, Yurt dışında cami yapan firma,cami ustası, cami yapan firma, kubbe , kubba ustası. cami restorasyon yapan firma yurt dışında Мечеть, построенная в Чечне, компания, которая делает мечети за рубежом, мастер мечети, компания по строительству мечети, купол, мастер купола. компания по реставрации мечетей за рубежом A mosque built in Chechnya, a company that makes mosques abroad, a mosque master, a mosque building company, a dome, a dome master. mosque restoration company abroad مسجد بني في الشيشان ، شركة .تصنع المساجد في الخارج ، سيد مسجد ، شركة بناء مسجد ، قبة ، سيد قبة. شركة ترميم المساجد بالخارج